mspro_CRI

KRĀSU ATVEIDES INDEKSS CRI

Saturs

KO NOZĪMĒ CRI VAI HIGH CRI? KRĀSU ATDEVES INDEKSS 

Par CRI – Color Rendering Index (Ra) pieņemts uzskatīt objekta krāsu attēlojumu konkrētajā apgaismojumā, salīdzinājumā ar tām pašām krāsām dienas gaismā. Skaitliski to definē ar krāsu atveidošanas indeksu (CRI) skalā no 0 līdz 100. Dienas gaismas CRI ir 100, un to izmanto kā standartu jebkuram citam gaismas avotam.Krāsu atveidošanai ir nozīme, jo objekts var izksatīties dažādi izmantojot gaismas elementu variācijas. Dažos gadījumos krāsas izskatīsies precīzākas un dabīgākas, savukārt citos gadījumos tās izskatīsies pavisam savādāk nekā saules gaismā. Izrādās, ka diviem dažādiem lukturu veidiem var būt vienāda krāsu temperatūra, bet krāsas tiek reproducētas atšķirīgi. Jo mazāka ir atšķirība starp redzamajām un dabiskajām krāsām, jo ​​augstāks ir gaismas avota krāsu atveidošanas indekss. Piemēram, ja gaismas avota CRI vērtība ir 95 punkti, tad šādu apgaismojumu pamatoti, var saukt par izcilu-maksimālu tuvu dabiskajam.

Definē skaitliskās vērtības: no 1 (sliktākā krāsu atveidošana) līdz 100 (ideāla, absolūti precīza krāsu atveidošana). LED gaismas avotu krāsu atveidošanas indekss svārstās no 60 Ra (lētākie gaismas avoti) līdz 95 Ra (vadošo ražotāju augstākās kvalitātes gaismas avoti). Tajā pašā laikā krāsu atdeves indeksu diapazons no 80 līdz 100 ir ērts cilvēka acīm. Piemēram, parastai 60 W kvēlspuldzei krāsas atveidošanas indekss Ra ir vienāds ar 80, ja krāsas temperatūra ir 2680K.

Gaismas diodēm ir augsts krāsu atveidošanas indekss (CRI), kas nozīmē, ka šīs lampas apgaismo objektus to dabiskajā krāsā. Izvēloties LED lampas, ir svarīgi, lai gaismas plūsma būtu stabila un nemainīga visā lampas kalpošanas laikā. Šādas lampas kritēriji var būt šādi rādītāji: korpusa aizsardzības klase, ražotāja garantijas laiks, ierīces cena utt.

KAD IR SVARĪGS GAISMAS AVOTA CRI?

Veicot praktiski jebkurus krāsošanas darbus, ārkārtīgi svarīgi ņemt vērā kā objekts izskatīties dienas gaismā. Lai parbaudīt sevi, iespejams izmantot darba lampas ar augstu CRI. Automašīnu krāsošanas darbnīcās nepieciešams izmantot tikai augstas kvalitātes lukturus, lai visos posmos kontrolētu darba procesu. Veicot celtniecības darbus slēgtās un tumšās telpās, ir svarīgi, lai objektu krāsas tiktu atspoguļotas reālā un dabiskā veidā, tas samazinās strādājošo darba slodzi.

MSPro.lv piedāvā portatīvās lampas ar augstāko CRI 95+, iet runa par PRO sērijas produktiem: